SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Toner Dolumu, ????? ???? ??????,İş Makinaları Yedek Parçaları,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Adana Evden Eve Nakliyat,Evden Eve Nakliyat Adana,Rulo Halı Poşeti,Kuru Temizleme Poşeti,Elbise Poşeti,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Streç Film,Baskılı Poşet,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana doğalgaz firmaları,Niğde Halı Yıkama,adana doğalgaz fiyatları,adana seo,Adana Çukurova, Seyhan Su(Sıhhi) Tesisatçısı Arayanlar Firmaları,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,Ev Temizliği,kuru temizleme poşeti,baskılı rulo poşeti,hışır poşet,halı poşeti,ucuz halı poşeti,streç film,balonlu naylon,karton bardak,streç,atlet poşet,çöp poşeti,hışır atlet poşet,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama,أسعار مكائن غسيل السجاد المستعملة,أسعار مكائن غسيل السجاد الاوتماتيكية,ارخص مكنة لغسل السجاد,مكنة غسل السجاد المستعمة أسعار ,مكنة فض السجاد,مكائن غسيل السجاد ,مكنة غسل السجاد قائمة الاسعار ,مكنة غسل السجاد الصناعية , مكائن عصر السجاد , مكائن غسيل السجاد المستعملة , مكائن غسل السجاد الاوتماتيكية بالكامل , مكنة غسيل البطانية, مكنة تنظيف السجاد , مكنة غسيل لحاف, مكنة غسيل السجاد الصناعية

Kombi Periyodik Bakımı;

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılmalı?

Kombinizi yılda en az bir defa sonbahar ya da yaz aylarında, alanında mühendis çalıştıran belgeli firmalarca yapılabilir. Kombinizin kullanım sıklığına göre bakım süresi 6 aylık periyodik bakımlar halinde de yapılabilir. Kombinize bakım yaptırmanız, daha az gaz yakmasına ve yüksek ısı elde edilmesine neden olmaktadır. Duygu Mühendislik, doğalgaz ile ilgili her türlü bakımı cûzi miktara ve profesyonel ekibi ile yapmaktadır.


Kombi Bakımını Kimler Yapabilir?

Kombi bakımı alanında uzman, mesleki eğitimi ve beceri bilgisine sahip kişilerce servis hizmeti yapılabilir. Çoğu zaman müşteri, servis için evine gelen personellerin hitap şeklinden veya işin ehli olmamasından şikayet etmektedir. Kombi bakımında Firmanın Yetki Belgesi olup olmadığına bakınız, yok ise cihazınıza müdahale etmesine kesinlikle izin vermeyiniz. Özellikle sertifika çok önemli olduğunu belirtmek isteriz. Bakımın düzenli ve ehil kişilerce yapılmadığı taktirde ücret olarak cebinize yansıyacağını unutmayınız.


Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi bakımı nasıl yaplırın cevabı; evinize gelen personel öncelikle kombinin kapağını açmadan sıcak su, kalorifer tesisatı ve ısıtma testi ile kombinin çalışma verimliliğini kontrol etmelidir. Bunları yapıp yapmadığına dikkat ediniz.

Özellikle hermetik bacalı kombilerin fanını, çalışma durumunu dinlemeli ve gerekiyorsa temizlemelidir. Eski tip kombilerin atık gaz bacalarının limit değerleri kontrol edilmeli. Parçaların birleşim noktalarındaki oksitlenmeler temizlenmelidir.

Kombideki kritik güvenlik elemanları ve diğer aksamlar dikkatle kontrolden geçirilip sorun var ise, kombi kullanıcısına cihaz hakkında ayrıntılı olarak bilgilendirilmesi gerekmektedir.


Kombi Bakımında Yapılması Gerekenler Nelerdir?

 • Cihazın Su Sızdırmazlık Kontrolü Yapılır,
 • Cihazın Sıcak Su ve Kalorifer Yanma Durumu Kontrol Edilir,
 • Cihazın Tozlanma Kontrolü Yapılır ve Gerekirse Temizlenir,
 • Cihazın Yanma Odası Brülörü Temizlenir.
 • Kombi İçerisinde Ki Elektrik Ve Elektronik Bağlantıların Kontrolü Yapılır,
 • Kombi Baca Fanı Kontrol Edilir Ve Temizlenir,
 • Genleşme Tankı Kontrol Edilir Ve Bar Basınç Seviyesi Ayarlanır,
 • Kombi Kalorifer Dönüş Hattı Pislik Tutucu Filtresi Temizlenir,
 • Varsa Baca Limit Sensörü Kontrol Edilir,
 • Varsa Bacanın Çekiş Durumu Kontrol Edilir,
 • Varsa Yoğuşma Su Haznesi Temizliği Yapılır,
 • Varsa Kalorifer Gidiş Hattı Yönündeki Çamur Ayrıştırıcı Filtre Temizlenir,